Jonathan Zittrain: Budoucnost internetu a jak to zastavit

Budoucnost globálního internetu tak, jak ho teď známe, je velmi nejistá, píše Jonathan Zittrain. Kam se bude síť sítí ubírat, proč se mít na pozoru před uzavřenými přístroji a co je sociální tagování? O tom se dočtete v jeho nové, pozoruhodné knize nazvané The future of the internet and how to stop it.

Část I: Vzestup internetu díky otevřenosti
Ústředním tématem knihy je rozkrytí podstaty problému současného internetu. První část knihy Jonathan Zittrain věnuje rozboru toho, že internet dosáhl výjimečně rychlého rozšíření zejména díky své otevřenosti. (Vlastně pracuje s o něco komplikovanějším pojmem generativity, ale pro účely tohoto textu to můžeme zjednodušit.) Před internetem existovalo několik podobných sítí, které byly provozovány na komerční bázi, např. CompuServe, Prodigy nebo The Source. Žádná z nich se významně nerozšířila, protože možnosti práce v nich a s nimi byly určované poskytovatelem služeb.

» ROOT.CZ - Adam Hazdra - 05-01-2009

3 jednoduché kroky jak aktualizovat ovladače na Windows PCSlow PC? Optimize your Slow PC with SLOW-PCfighter!Dostáváte spam? Spam filtr zdarma!

Exchange Antispam Filtr
Go back to previous page
Další