Kyberútočníci zvyšují své aktivity, varují experti Trend Micro

Podle výroční zprávy Trend Micro Threat Roundup & 2009 Forecast sice v minulém roce stoupalo využití malwaru bezprecedentní rychlostí i objemem, avšak rok 2009 zřejmě přinese zvýšenou spolupráci dodavatelů bezpečnostních řešení a právních organizací s cílem omezit činnost zločineckých struktur.

I když autoři malwaru pracovali vždy velmi rychle - a uvolňovali škodlivý kód okamžitě po objevení zranitelnosti - experti Trend Micro zabývající se hrozbami v roce 2008 zaznamenali ještě rychlejší využívání malwaru než kdy před tím. Částečně k tomu přispěly modely a architektury hrozeb provozované v prostředí internetu („in-the-cloud"), které kyberzločinci znovu využívali k ziskům, a využití internetu jako hlavního prostředku k šíření malwaru. Z hlediska bezpečnostního odvětví to znamená, že tradiční metody ochrany jsou neúčinné. Trend Micro odpověděla v roce 2008 tím, že přenesla bitvu se zločinci do internetu, takže hrozby jsou zastaveny dříve než mohou uškodit.

» Computerworld - 26-03-2009

3 jednoduché kroky jak aktualizovat ovladače na Windows PCSlow PC? Optimize your Slow PC with SLOW-PCfighter!Dostáváte spam? Spam filtr zdarma!

Exchange Antispam Filtr
Go back to previous page
Další