5 jednoduchých kroků jak zůstat na Facebooku v bezpečí

Facebook poslední dobou plní titulky týkající se diskuzí o bezpecnosti a ochrane dat. Nekolik agentur na ochranu zákazníka dokonce v soucasné dobe píše stížnosti spolu s Federální Obchodní komisí na anonymní skupinu hackeru, kterí prohlašovali, že 5. listopadu napadnou Facebook.
S rostoucím množstvím spamu a podvodu na Facebooku se zvyšuje riziko , že se príští obetí stanete práve vy. Zde je pár tipu, které vám pomohou zustat v bezpecí.

FacebookBezpecné heslo - Hesla jako "1234", "ABCD" nebo "AAAA" hackeri snadno zdolají. Pri tvorbe hesla doporucujeme použít alespon 1 malé písmeno, 1 velké písmeno, alespon 1 císlo a 1 symbol . Zde je príklad:: "AFK2@now". Heslo si mužete overit také pomocí : Microsofts Password Checker.

 

FacebookOdmítnete prátelství lidem, které neznáte - Opravdu nedoporucujeme stát se na Facebooku práteli s lidmi, o kterých nic nevíte a neznáte je. V momente , kdy prátesltví potvrdíte, mohou tito lidé bez problému nahlédnout do vašich osobních dat a všech informací, ketré jste zverejnili.

 

FacebookBudte opatrní pri instalaci nových Facebook aplikací - Než si nové aplikace stáhnete, doporucujeme provést rychlou kontrolu na Google. Vyhledejte si co o dané aplikaci píší ostatní uživatelé a zjistete, jestli se jedná o legální aplikaci. Pár minut vašeho casu vás muže ušetrit opravdu velkých potíží. Škodlivé aplikace totiž obvykle obsahují ruzné viry, Trojské kone apod.

 

FacebookNeotevírejte odkazy od prátel, které mají "agresivní" nadpisy - Tyto typy odkazu jsou zrídka rozesílany vašimi práteli, vetšinou jsou totiž automaticky rozesílány pres jejich profily, protože sami otevreli nekterý z infikovaných odkazu. Zde mužete nahlásit podezrelé odkazy obsahující malware:: Report Malicious Link

 

FacebookHlášení na Facebook - Pokud se stanete obetí hackeru, kterí napadnou váš úcet, mužete Facebook ihned kontaktovat zde: Privacy@facebook.com.

 

 

 

Doufáme, že vám naše rady a tipy pomohou zustat na Facebooku v bezpecí. Pokud máte jakékoliv dotazy týkající se bezpernosti na Facebooku nebo ochrany osobních dat , neváhete nás prímo na Facebooku kontaktovat (pouze anglicky).

» SPAMfighter - 12-12-2011

3 jednoduché kroky jak aktualizovat ovladače na Windows PCSlow PC? Optimize your Slow PC with SLOW-PCfighter!Dostáváte spam? Spam filtr zdarma!

Dear Reader

We are happy to see you are reading our IT Security News.
To reward your interest, we would like to offer you any of our award-winning products
at the price $19.95. Pick your own favorites.

Go back to previous page
Další