5 jednoduchých kroků jak zůstat na Facebooku v bezpečí

Facebook poslední dobou plní titulky týkající se diskuzí o bezpecnosti a ochrane dat. Nekolik agentur na ochranu zákazníka dokonce v soucasné dobe píše stížnosti spolu s Federální Obchodní komisí na anonymní skupinu hackeru, kterí prohlašovali, že 5. listopadu napadnou Facebook.
S rostoucím množstvím spamu a podvodu na Facebooku se zvyšuje riziko , že se príští obetí stanete práve vy. Zde je pár tipu, které vám pomohou zustat v bezpecí.

FacebookBezpecné heslo - Hesla jako "1234", "ABCD" nebo "AAAA" hackeri snadno zdolají. Pri tvorbe hesla doporucujeme použít alespon 1 malé písmeno, 1 velké písmeno, alespon 1 císlo a 1 symbol . Zde je príklad:: "AFK2@now". Heslo si mužete overit také pomocí : Microsofts Password Checker.

 

FacebookOdmítnete prátelství lidem, které neznáte - Opravdu nedoporucujeme stát se na Facebooku práteli s lidmi, o kterých nic nevíte a neznáte je. V momente , kdy prátesltví potvrdíte, mohou tito lidé bez problému nahlédnout do vašich osobních dat a všech informací, ketré jste zverejnili.

 

FacebookBudte opatrní pri instalaci nových Facebook aplikací - Než si nové aplikace stáhnete, doporucujeme provést rychlou kontrolu na Google. Vyhledejte si co o dané aplikaci píší ostatní uživatelé a zjistete, jestli se jedná o legální aplikaci. Pár minut vašeho casu vás muže ušetrit opravdu velkých potíží. Škodlivé aplikace totiž obvykle obsahují ruzné viry, Trojské kone apod.

 

FacebookNeotevírejte odkazy od prátel, které mají "agresivní" nadpisy - Tyto typy odkazu jsou zrídka rozesílany vašimi práteli, vetšinou jsou totiž automaticky rozesílány pres jejich profily, protože sami otevreli nekterý z infikovaných odkazu. Zde mužete nahlásit podezrelé odkazy obsahující malware:: Report Malicious Link

 

FacebookHlášení na Facebook - Pokud se stanete obetí hackeru, kterí napadnou váš úcet, mužete Facebook ihned kontaktovat zde: Privacy@facebook.com.

 

 

 

Doufáme, že vám naše rady a tipy pomohou zustat na Facebooku v bezpecí. Pokud máte jakékoliv dotazy týkající se bezpernosti na Facebooku nebo ochrany osobních dat , neváhete nás prímo na Facebooku kontaktovat (pouze anglicky).

» SPAMfighter - 12-12-2011

3 jednoduché kroky jak aktualizovat ovladače na Windows PCSlow PC? Optimize your Slow PC with SLOW-PCfighter!Dostáváte spam? Spam filtr zdarma!

Dear Reader

We are happy to see you are reading our IT Security News.

We do believe, that the foundation for a good work environment starts with fast, secure and high performing computers. If you agree, then you should take a look at our Business Solutions to Spam Filter & Antivirus for even the latest version of Exchange Servers - your colleagues will appreciate it!

Go back to previous page
Další