Zvolte jazyk:
SPAMfighter

Nigerijský Scam nebo 419 SCAM

<strong>Už vás unavuje dostávat Nigerian Scam emaily?</strong>

Už vás unavuje dostávat Nigerian Scam emaily?

Toto je druh spamu, který by vás - v tom nejhorším případě- mohl zabít. V nejlepším případě , pokud se necháte nachytat některým ze spam mailů těchto zločinců, ztratíte pouze své peníze. Nejlepší je tedy vyhnout se jim a nenechat se vlákat do jejich sítí.
Návnada je téměř vždy úplně stejná. Slib obrovské sumy peněz za téměř nic. nenechte se zlákat - je to podvod jak z vás vylákat peníze.
Vsadím se, že jste již dostali tuny spam emailů tohoto typu. Já jsem jich opravdu spoustu za poslední roky dostal. Na začátku byla jedna z nejpopulárnějších variací byla variace jednoho a samého tématu (je zřejmé, že se nejedná o chytrou partu - jakmile uvidíte jeden jejich email, viděli jste je vlastně všechny).
Standardní téma bylo něco podobného jako toto:
"Dobrý den pane,
kontaktuji Vás s žádostí o pomoc uvolnit velkou sumu peněz ( často miliony a více dolarů), která se pro mne díky smrti mého klienta stala nedostupnou. Pokud mi pomůžete, dostanete slušné procento z této částky "........... atd.
Jediný háčkem byl v tom, že aby mohli vyzvednout peníze, musel člověk poslat slušnou částku peněz a předat jim své číslo účtu. A hádejte , co se stalo pak? Jakmile potřebná částka dorazila na pomoc k vyzvednutí neočekávaného peněžního daru z nebes, obě´t už o zločincích nikdy neslyšela. Dokud nepřišel další podobný spam email....
Velmi oblíbené bylo také zpočátku zmiňovat diktátory z např. banánových republik po celém světě. A odtud pochází populární přezdívkaNigerijský podvod- ačkoliv opravdový název je 419 Podvod.

Pozdější případy již se týkali i požadavků navštívit zmíněnou zemi a osobně si tak peníze vyzvednout. Docela dost lidí se tak stalo rukojmí a byli osvobozenio pouze díky tučnému výkupnému. Pár jich dokonce bylo zabito - a to jen proto, že byli tak lační rychlého výdělku.
Hned když se zpráva o zatčení Saddama Husseina v Iráku dostala na veřejnost, dostal jsem spoustu emailů od jejich " dcer", které mne žádaly o pomoc získat jeho ulité jmění. Chytrý tah poté, co celý svět slyšel o jeho pohádkovém jmění a možná na to někdo i skočil.
Jeden z novějších typů tohoto zákeřného spamu je lottery scam. Dostanete email ve kterém sojí, že jste se zúčastnili v nějaké soutěži založené na internetových adresách. Velmi typické pro ně je, že kancelář , která email poslala má sídlo v Evropě, ale telefonní číslo, na které máte volat pro vyzvednutí výhry, je předražené. Pokud na takový email budete pouze reagovat, už ztrácíte peníze. A samozřejmě i v tomto případě musíte vydat peníze , abyste "výhru " dostali.
Existuje spousta dalších variací tohoto typu spamu, ale jedno je jisté - všechny mají stejný účel : Získat vaše peníze. Dávejte si pozor na tento druh spamu. Mohlo by být velmi nákladné nechat se jím nalákat.
Jak se vyhnout tomuto druhu spamu nebo zabránit , že se necháte nachytat? Používejte zdravý selský rozum a pamatujte si , že nic není zadarmo. A tak pokud je vám z čista jasna nabídnuta velká suma peněz, měli byste být velmi opatrní.
Legrace na účet Nigerian scammers
Ačkoliv Nigerian scammers rozhodně nejsou věcí k smíchu, existuje spousta legrace o tomto druhu rozesílatelů spamu. Jedny z nejlegračnějších stránek, které se objeví když zadáte do vyhledávače are "nigerian scam fun" na Google jsou www.ebolamonkeyman.com

Existuje celá řada dalších stránek, které dávají těmto rozesílatelům spamu to, co si opravdu zaslouží : šálek jejich vlastní medicíny. A spousta toho je k popukání.
Zmíněné stránky jsou zaplněny s obrázky skutečných rozesílatelů scamu. Ale to jen proto, že jejich plánovaná oběť hrála jejich hru a chtěla po nich fotku, jako důkaz pravdivosti příběhu. Na těchto fotkách jsou vždy vidět , jak v rukou drží ceduli s ručně psaným textem.
Legrační jsou právě ty texty a představivost plánovaných obětí, které texty vytvořily. Jako například jeden "scammer" držící ceduli , na které stojí "I am Dildo". Je celkem zřejmé, že většina těchto rozesílatelů spamu/scamu nemá hluboké znalosti Anglického jazyka. Většina z vás si toho všimne hned když obdrží úvodní spam email.
Mimochodem je tam spousta legračních fotek těchto idiotů, spousta legračních komentářů a příběhů čitatelů zmiňovaných populárních stránek. A ano, lze tam i zakoupit (online) -mezi jinými artefakty a oblečením - trička a hrnky s nejlepšími úlovky/ fotkami.
Kromě všeho ostatního, co stránky nabízejí, musím zmínit malý test , kde můžete rychle zjistit zda- li byste se mohli sami stát rozesílatelem 419 Nigerian Scamu . Opravdu dobrý humor!
Měl bych zmínit ještě další podobné sztránky, ale už teď se směji na celé kolo, že musím přestat. Zkuste se podívat na ty stránky a zkuste podrobnější hledání na Google (ebo vašem oblíbeném vyhledávači). Připravte se však na pěkné bolení břicha od všeho tho smíchu.
Je prima vidět jak "spammeři" dostávají lekci :)

SPAMfighter se spojil se společností Microsoft, aby vytvořil nejsilnější, nejbezpečnější a nejefektivnější nástroj proti spamu na trhu. Pokud používáte Outlook, Outlook Express, Thunderbird, Windows Live Mail nebo Windows Mail a chcete se zbavit spamu, nainstalujte si SPAMfighter. Pokud jej používáte doma, je 100% zdarma.


Začít stahování Teď

Spamfighter, spam, stáhnout, nástroj, filtry, náhled, email, uživatel, účet

SPAMfighter je kompatibilní s
Windows 8 Compatible      Compatible with Windows 7

a
Windows Vista & Windows XP

Jsme také hrdí, že jsme

Microsoft Gold Certified Partner

Intel Software Partner

OPSWAT Certified Partner