Zvolte jazyk:
SPAMfighter

Co je to spam?

Všichni vidíme spam jako nechtěné masové emaily, které nacházíme v našich emailových stránkách každý den. Zatracený neřád a mor, když budeme slušní. Většina lidí si myslí, že je to docela nový fenomén, ale není!

První komerční spam (většina spamu je komerčního charakteru) se připisuje na účet právníka (který měl být chytřejší) jménem Laurence Canter a jeho komplice, rovněž právníka. 12.dubna 1994, rozeslali tito email o US Green Card loterii.

Spam, jak jej známe dnes, je tedy mnohem starší než se zdá.

Rok předtím se Richard Deprew pokusil učinit nějaké změny v Use net obsahující semi-moderaci. Software pojmenovaný ARMM bohužel obsahoval chybu a tak došlo k tomu, že rozesílal emaily ohromnému počtu lidí. Toto lze tedy považovat za první případ, kdy byl termín spam použit v task velkém měřítku.

Usenet vydal radostnou zprávu začátkem roku 1994, oznamujíc "Jesus is coming soon" (Ježíš přijde brzy). Tato zpráva, která nakazila většinu The message, which Usenet newsgroups, byla poslána administrátorem Andrews University (US). Odeslání generovalo mnoho negativních ohlasů, nemluvě o tisku.

Spam jako takový však sahá mnohem dále než do doby, kdy se začal používat Internet, tak jak je známe dnes. Podle zdrojů, které jsem navštívil, abych o tom mohl psát, vznikl první spam v roce 1978, kdy DEC marketingový zástupce poslal zprávu na každou Arpanet adresu na západním pobřeží Ameriky.

A tak jak vidíte, spam není vynález poslední doby! Sahá mnohem dál za dobu Internetu, jak jej známe nyní, a naneštěstí to vypadá, že v tom bude pokračovat i v budoucnu.
Zajímá vás jak vznikl termín "spam"?

Je to vlastně populární název masového výrobku Hormel Foods' "Shoulder Pork and Ham/Spiced Ham" ("Vepřová plec a Šunka/Pikantní šunka"). Je to pochoutka v konzervě, kterou normálně vyzkoušíte pouze jednou, pokud zrovna nemáte hluboko do kapsy a nemůžete si dovolit opravdové jídlo.

Termín "spam" nicméně začal být populární, když Monty Pythonův létající cirkus udělal čísloobsakující toto slovo. Je to prostinké číslo, ale spam je v něm hlavním ústředím zájmu včetně písně, která oslavuje "úžasný" spam.

Dnes už spam nepovažuje ani trochu za úžasný. Je to spíše něco jako mor moderního člověka. Nacházíme jej v našich emailových stránkách každý den a jestli nejsme dost opatrní, můžeme i my sami rozesílat spam díky virům a dalším nehoráznostem.

Spam je nákaza, proti které dnes naštěstí máme způsoby a můžeme s ní něco udělat!

SPAMfighter Standard je nástrojem k blokování spamu, je zdarma a funguje s Outlook, Outlook Express, Windows Mail a Mozilla Thunderbird. SPAMfighter automaticky a účinně blokuje spam a phishing podvody.


Začít stahování Teď

SPAMfighter, spam, preview, pane, outlook

SPAMfighter je kompatibilní s
Windows 8 Compatible      Compatible with Windows 7

a
Windows Vista & Windows XP

Jsme také hrdí, že jsme

Microsoft Gold Certified Partner

Intel Software Partner

OPSWAT Certified Partner