Zvolte jazyk:
SPAMfighter

Obecné otázky a odpovědi týkající se Spam

Co je spam ?
Spam je nevyžádaný email nebo leták obvykle rozesílající reklamu na nějaký product či služby.

Jaké typy spamu existují?
Existuje mnoho druhů emailů se spamem. Zde jsou ty nejčastěji viděné:
Nejtypičtějším spamem je email nabízející produkty nebo služby.
Typické pro tyto emaily je, že často obsahují slova jako free, viagra, loan, sex, atd. V USA se předpokládá, že lidem bude posláno 500 až 1000 takových emailů denně.
Dalším typem spamu jsou tzv. Nigerijské dopisy. Tyto jsou posílány chytrými businessmeny, kteří se vás snaží přesvědčit, že zdědily velkou sumu peněz, kterou mu můžete pomoci získat jenom vy. Musíte jim poslat své úspory, aby mohli otevřít účet na který by měla suma přijít. Zpočátku byly tyto dopisy nazvány Nigerijskými, protože obvykle pocházely z Nigérie, ale nyní přichází v různých obměnách ze všech koutů světa.
igerijské dopisy existují již více než 20 let, byly lidem jednoduše posílány poštou, ale nyní je mnohem levnější a jednodušší podvést lidi přes internet. Jakkoliv to zní zvláštně, existují lidé, kteří se denodenně nechají nalákat a pošlou své peníze těmto milým lidem , samozřejmě od nich za to nikdy neuvidí ani haléř.
Nakonec zde máme tzv. Phishing- emaily. yšlenka těchto je následující: náhle dostanete od své banky nebo jiné instituce email s varováním, že byste měli rychle změnit vaše heslo k vašemu internetovému bankovnictví, protože zde hrozí nebezpečí, že se vám někdo vloupal na účet. Kliknete na řádek a vůbec si neuvědomíte, že vcházíte na naprosto dokonalou kopii webových stránek své banky. Zde zadáte své uživatelské jméno a heslo , přihlásíte se a získáte povolení změnit své nastavení , po kterém bude následovat zprávička, že nyní je vše v pořádku. Teď už je vám jistě jasné, že to nebyly webové stránky vaší banky , které jste navštívili, nýbrž nějakých vypečených zlodějů. Ti teď mají vaše heslo a uživatelské jméno k vašemu internetovému bankovnictví a během chvilky se dostanou na váš účet a vezmou si všechno, co tam máte.
Existuje spousta variant Phishing, ale obvykle se jedná o banku, společnost vydávající kreditní karty atd., která vám znenadání "napíše".

Co mohu dělat s viry ?
SPAMfighter je nástrojem číslo jedna k filtrování spamu, ale pokud se chcete zbavit virů, měli byste se podívat na VIRUSfighter.

Dobrá rada :
Nikdy neotvírejte email se spamem a nezapomeňte vypnout okénko náhled, takže jenom ty zprávy , které dobrovolně otevřete jsou zobrazeny. Obrázky ve spam emailech jsou obvykle udělány tak, že spammeři pomocí těchto obrázků zjistí, zda jste email otevřeli nebo ne. Pokud ano, spamu vám přibude.
Vypnout okénko s náhledem :
Outlook Express: Klikněte na View Menu > Layout a odstraňte označení vedle Show Preview Pane.
Outlook Express 6.0 nabízí "Read all messages as plain text" ( Číst všechny zprávy jako pouhý text) možnost. Toto je dobrá alternativa jak znemožnit zobrazení okénka náhled.
Outlook 2000/XP: Click View Menu > Preview Pane.
Outlook 2003: Click View Menu > Reading Pane > Off.

Jak získám podporu rychle ?
Pokud si zaplatíte za SPAMfighter Pro budete mít Premium Podporu. To znamená, že se vynasnažíme odpovědět na vaše dotazy do jednoho dne.
Pro koupi SPAMfighter Pro, prosím pokračujte na tento řádek.

Stáhněte si SPAMfighter Zdarma!

Začít stahování pro Windows