Zvolte jazyk:

Phishing Skandál v plné síle

Nemějte žádně pochyby - phishing je scam, ačkoliv jedním z novějších, který se pokouší vytáhnout vám vaše těžce vydělané peníze přímo z vaší peněženky. A technicky vzato se jedná o velmi zdařilý scam, který využívá lidské důvěry v legální podniky.

Základem phishing je to, že "zloději" využívají falešné domovské stránky, které vypadají přesně jako důvěryhodné domovské stránky s logy a se vším, co k nim patří. To stejné platí i pro emaily se spamem, které jsou používány k tomu, aby nalákaly potenciální oběti na tyto falešné domovské stránky.

Bohužel budou stále existovat ločinci, kteří se budou pokoušet získat , co je právem vaše. Bylo tomu tak od nepaměti , kdy lidstvo začalo dávat věcem cenu a ještě se zvýšilo, když se za služby a zboží začalo platit.

Buďte prosím velmi opatrní, když náhle dostanete emaily, které po vás budou chtít potvrzení citlivých informací. Mohli byste skončit se svým účtem kompletné vyprázdněným! Nejlepším způsobem , jak se vyhnout phishing je samozřejmě vyhnout se spam emailům, které vás lákají na falešné domovské stránky.

Phishing je považován za tak velkou hrozbu, že velcí hráči jako je Microsoft, Ebay, Visa, a WholeSecurity vyhlásily společnou snahu bojovat proti stále se zvyšující hrozbě.

Aktuální dotazník ukazuje obrovský vzestup ataků phishing a spam emailů. Za jeden jediný měsíc se jejich očet zvýšil o celých 42 procent ! Dotazník také ukázal , že preferovaným cílem jsou finanční instituce jako banky , společnosti vydávající kreditní karty apod.

Ale jaký se za tím nalákáním nic netušících obětí na falešné domovské stránky skrývá účel ? Jednoduchý: Ukrást jejich peníze pomocí toho, že od nich vylákají důvěrné informace týkající se kreditních karet nebo jiné finanční informace, které by jim k tomu mohly pomoci. V mnoha případech je tento druh scamu opravdu dobře proveden, takže prohlížeč je ošálen a ukazuje správné a očekávané webové adresy v řádku subject. Jinými slovy , je to velmi jednoduché nechat se nachytat tímto druhem scamu.

V krátkosti: Phishing je jen novější verzí spamu. Vyhněte se mu!

Začít stahování pro Windows

Pokud potřebujete ochranu proti phishing, spamu, krádežím identity pro svůj domácí nebo kancelářský počítač, nebo chcete- li chránit server proti phishing a spamu, jste na správném místě.