Wybierz język

Phishing skandal w pełnej sile

Bez wątpienia - phishing jest oszustwem, a jeden z nowszych, ma na celu zwabienie Twoich ciężko zarobionych pieniędzy prosto z Twojego portfela. Technicznie jest to dobrze zrobione oszustwo, które korzysta z zaufania do legalnych przedsiębiorstw.


Istotą phishingu jest to, że "złodzieje" korzystają z fałszywych stron, które wyglądają tak jak godne zaufania strony wraz z logo i wszystkimi szczegółami. To samo dotyczy maili spam, które są wykorzystywane do zwabienia potencjalnych ofiar do fałszywej strony.

Niestety zawsze będą istnieć przestępcy, którzy będą próbować dostać to, co jest Twoją własnością. Dzieje się tak, odkąd ludzkość zaczęła przypisywać wartości rzeczom i wzrasta od momentu wprowadzenia płatności za towary i usługi.

Należy więc uważać, gdy nagle otrzymasz e-maile z prośbą o ponowne potwierdzenie poufnych informacji. Możesz skończyć z pustym kontem! A najlepszym sposobem, aby uniknąć phishingu jest oczywiście unikanie spamu, który przyciąga Cię do fałszywych stron głównych.

Phishing jest obecnie uznawany za tak duże zagrożenie, że duże podmioty, takie jak Microsoft, eBay, Visa, i WholeSecurity ogłosiły walkę wspólnymi siłami z rosnącym zagrożeniem.

Z niedawnego sondażu wynika, wielki wzrost ataków typu phishing i spam. W ciągu jednego miesiąca, liczba ataków wzrosła o 42 procent! Badanie wykazało również, że jej głównym celem są instytucje finansowe takie jak banki, firmy obsługujące karty kredytowe, itp.

Ale jaki jest cel zwabienia niczego nie podejrzewających ofiar do fałszywych stron? Prosty: kradzież pieniędzy poprzez zachęcenie do ujawniania informacji kredytowej lub innych informacji finansowych, które mogą im pomóc. W wielu przypadkach ten rodzaj oszustwa jest tak dobrzezrobiony, że przeglądarka jest oszukiwana i pokazuje poprawny i oczekiwany adres internetowy w temacie. Innymi słowy, łatwo się nabrać na tego typu oszustwa.

W skrócie: Phishing jest jedną z najnowszych form spamu. Unikaj go!

Zacznij pobrania dla Windows

Jeśli potrzebujesz ochrony przed phishingiem, spamem i kradzieżą tożsamości dla Twojego PC w domu/biurze lub chcesz zabezpieczyć serwer przed phishingiem i spamem, znajdujesz się we właściwym miejscu.