Wybierz język
SPAMfighter

Co to jest Spim?

Netscape

Spamerzy wykorzystują wszystkie dostępne środki, aby dostarczyć swoje irytujące reklamy do niczego nie podejrzewających użytkowników na całym świecie. Najbardziej powszechny sposób to e-mail, czego wszyscy doświadczyliśmy. Inne metody to komunikatory jak ICQ i Messenger. Zjawisko to określa się mianem "spim".

Czat jest coraz bardziej popularny. Z ostatnich badań przeprowadzonych przez Pew Internet oraz American Life Project wynika, że około 52 milionów Amerykanów korzysta z komunikatorów. A prawie jedna trzecia użytkowników czatu - ok. 17 mln - otrzymała niechciane reklamy, spim lub spam.

Według badań ludzie młodzi są bardziej narażeni na ten konkretny rodzaj spamu. Prawdopodobnie dlatego, że spędzają więcej czasu na czacie ze swoimi przyjaciółmi.
Ostatnio 18-letni Amerykanin został aresztowany za wysłanie dużych ilości spim. Chłopak jest podejrzany o wysłanie ponad 1,5 milionów reklam. Wśród nich były reklamy pornograficzne.
Groził on Myspace.com i żądał współpracy, co miało zalegalizować wysyłany przez niego spim. Te groźby doprowadziły do jego aresztowania.

Wielu ekspertów uważa, że spim stanie się większym problemem niż normalny spam wysyłany przez e-mail. Powodem tego jest fakt, że wiele komunikatorów ma katalogi użytkowników, które zawierają informacje o użytkownikach, wieku i płci.

Niniejsze informacje ułatwiają spamerom pozyskanie "klientów". Wielu użytkowników, ze względu na spim, wybiera otrzymywanie wiadomości tylko od osób z "listy znajomych". Mądra decyzja ...
Pierwszy znany spim został wysłany w 2002 r. za pomocą usługi Windows Messaging, która jest funkcją systemu Windows pozwalającą serwerom wysyłać alarmy do stacji administratora. Od tamtej pory ten szczególny rodzaj spamu trafił do zwykłych komunikatorów internetowych.


Rozpocznij pobieranie teraz

Pobierz program antyspamowy SPAMfighter!

Spamfighter, spam, download, tool, filters, outlook, e-mail, email, user , account

SPAMfighter pracuje z
Windows 8 Compatible      Compatible with Windows 7

i
Windows Vista & Windows XP

Jesteśmy również dumni z bycia

Microsoft Gold Certified Partner

Intel Software Partner

OPSWAT Certified Partner