Wybierz język

Ochrona przed oszustwami typu e-mail phishing i kradzieżą tożsamości

Co to jest phishing?

Phishing to wysyłanie e-maila do użytkownika, podszywając się pod legalną firmę w celu oszukania użytkownika i pozyskania prywatnych informacji, które zostaną wykorzystane do kradzieży tożsamości. E-mail przenosi użytkownika do witryny sieci Web, gdzie jest proszony o aktualizację danych osobowych, takich jak hasła i numeru karty kredytowej, ubezpieczenia społecznego oraz numery kont bankowych, które firma rzekomo posiada. Strona ta, jest jednak oszustwem skonfigurowanym tylko po to, aby ukraść informacje o użytkowniku. Na przykład, w 2004 roku rozprzestrzeniał się phishing, gdzie użytkownicy otrzymali e-maile rzekomo od Mastercard, z informacją, że konto użytkownika zostanie zawieszone, jeśli nie klikniesz na link i nie zaktualizujesz informacji kontaktowych oraz danych Twojej karty Mastercard. Ponieważstosunkowo prosto podszyć się pod stronę zbliżoną do oryginalnej witryny organizacji poprzez skopiowanie kodu HTML, oszust liczył, że ludzie będą myśleć, że rzeczywiście skontaktował się z nimi Mastercard i odwiedzą witrynę Mastercard w celu aktualizacji informacji o koncie. Przez spamowanie dużej liczby osób, "złodziej tożsamości" liczył, że e-mail odczyta odsetek osób, które rzeczywiście posiadały Mastercard.
Phishing typu podszywanie się pod marki i karty, jest rodzajem "połowu", w myśl zasady, że przynęta zostaje zarzucona z nadzieją, że podczas gdy większość będzie ignorować przynętę, niektórzy dadzą się skusić. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Pobierz program antyspamowy SPAMfighter!

Zacznij pobrania dla Windows

Jeśli potrzebujesz ochrony przed phishingiem, spamem i kradzieżą tożsamości dla Twojego PC w domu/biurze lub chcesz zabezpieczyć serwer przed phishingiem i spamem, znajdujesz się we właściwym miejscu.